Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Otwocka zdobył Puchar Komendanta Stołecznego w zawodach strzeleckich

Data publikacji 21.06.2016

Drużyna wystawiona przez Komendę Powiatową Policji w Otwocku, zajęła drużynowo IV miejsce w tegorocznych Zawodach Strzeleckich o Puchar Komendanta Stołecznego Policji. Najlepszym zawodnikiem w strzelaniu indywidualnym okazał się policjant z Otwocka sierż. szt. Radosław Duczek. A i nasza policjantka post. Anita Łysiak znalazła się na podium.

Drużyna wystawiona przez Komendę Rejonową Warszawa I zwyciężyła w tegorocznych Zawodach Strzeleckich o Puchar Komendanta Stołecznego Policji. Policjanci z Otwocka jako drużyna zajęli IV miejsce. W składzie każdej z drużyn znajdowało się trzech funkcjonariuszy. Komendę Powiatową policji w Otwocku reprezentowali sierz.szt. Radosław Duczek, sierż.szt. Mirosław Młot i post. Anita Łysiak.

Ponadto w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn sierż. sztab. Radosław Duczek zajął na podium I miejsce, a post. Anita Łysiak w klasyfikacji indywidualnej kobiet zajęła III miejsce. Sierz.szt. Radosław Duczek uzyskał 147 pkt na 170 możliwych, a post. Anita Łysiak wystrzelała 124 pkt na 170 możliwych.

Zawody zostały rozegrane na strzelnicy w Rembertowie. Wzięło w nich łącznie 102 zawodników.

Podstawowym celem zawodów było nie tylko doskonalenie umiejętności strzeleckich policjantów, lecz również popularyzacja strzelectwa, wymiana doświadczeń i integracja środowiska policyjnego. Uczestnikami byli funkcjonariusze jednostek i komórek organizacyjnych Komendy Stołecznej Policji - do udziału uprawnione były drużyny zgłoszone w regulaminowym czasie oraz zawodnicy indywidualni.

- czas: 3 minuty,

- punktacja: tarcza TS-2 według pierścieni, TS-10 prostokąt 7 pkt, butelka 5 pkt, poza butelką 4, 3, 2, 0 pkt zgodnie z oznaczeniem na tarczy.

Procedura strzelania: po sygnale startowym zawodnik dobywa broń z kabury i oddaje 2 x 5 strzałów do tarczy TS-2 z wymianą magazynka, następnie doładowuje magazynki z koszyczka leżącego na stoliku i oddaje 2 x 5 strzałów do tarczy TS-10 z wymianą magazynka, wszystko w łącznym czasie 3 minut.

Komendant Powiatowy Policji w Otwocku p.o. podinsp. Hubert Białogrodzki oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku podinsp. Andrzej Karpiński złożyli serdeczne gratulacje i podziękowania uczestnikom zawodów strzeleckich.