II etap V edycji konkursu "Policjanci są wśród nas". - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

II etap V edycji konkursu "Policjanci są wśród nas".

Data publikacji 24.05.2016

V Edycja konkursu "Policjanci są wśród nas" miała swój II etap. W tym roku gościliśmy w progach Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Granicznej 26 w Józefowie. Podczas konkursu panowały ogromne emocje, a 7 drużyn biorących udział w finale, zaprezentowało wysoki poziom sprawności i wiedzy. Tym razem I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otwocku Wielkim, przy ul. Zamkowej 4 w Karczewie. I to ona będzie reprezentowała podczas finału nasz powiat.

W dniu 11 maja 2016 roku rozstrzygnięty został II etap V edycji konkursu „Policjanci są wśród nas”. Głównym celem konkursu jest podniesienie świadomości prawnej dzieci o treści łatwe do przyswojenia na ich poziomie rozwoju osobowego, a przez to również spowodowanie zmniejszenia ilości zdarzeń o charakterze przestępczym oraz nieszczęśliwych wypadków z udziałem najmłodszych.

Ten kolejny ważny etap odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Józefowie. W konkursie wzięło udział 7 trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie całego powiatu. Uczniowie mieli 30 minut na rozwiązanie 20 pytań. Po części teoretycznej uczestnicy przystąpili do testów sprawnościowych, podczas których rywalizowali w dwóch konkurencjach.

W tym roku, na pierwszym miejscu znalazła się drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolenego przy ulicy Zamkowej 4. W skład zwycięskiego zespołu weszli : Patryk Marszałek (kapitan) kl. VI, Bartłomiej Kucharski kl. V, Oliwia Popis kl. IV. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Drużyna, która zajęła pierwsze miejsce będzie reprezentowała Powiat otwocki podczas finału, który odbędzie się 9 czerwca w Warszawie.

sd