Nieodśnieżenie przyczyną wypadku z udziałem 6 pojazdów - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodśnieżenie przyczyną wypadku z udziałem 6 pojazdów

Data publikacji 17.01.2013

Nieodśnieżenie pojazdu było przyczyną wypadku, do którego doszło na trasie numer 50 w pobliżu Kołbieli. Łącznie w zdarzeniu tym uczestniczyło 6 pojazdów, a dwie osoby zostały ranne. Wszystko zaczęło się od oderwanej tafli lodu, która spadła z nieodśnieżonej plandeki poszukiwanego przez policjantów iveco.

W dniu 14 stycznia o godzinie 15.00 w miejscowości Rudno, na trasie K-50, doszło do wypadku w którym łącznie uczestniczyło 6 pojazdów, dwie osoby zostały ranne, a droga przez wiele godzin była całkowicie zablokowana. A jak ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego, wszystko zaczęło się od białej furgonetki marki iveco.

Właśnie z dachu tego nieodśnieżonego pojazdu, oderwała się tafla lodu, która uderzyła w przednią szybę jadącej w przeciwnym kierunku ciężarowej scani. Kierującemu nią 48- latkowi odłamki szkła zraniły twarz i oczy. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z renault, na które z kolei wjechało volvo z Estonii i osobowe suzuki. Kierujący citroenem mężczyzna, by uniknąć zderzenia wjechał do przydrożnego rowu.

Droga na wiele godzin została zablokowana, a dwie osoby z ciężkimi obrażeniami trafiły do szpitala.

Policjanci ustalili, że biała furgonetka marki iveco, z której oderwała się tafla lodu nie zatrzymał się, i odjechał w kierunku Mińska Mazowieckiego. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu tego pojadu i tożsamości kierującego, proszeni są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Otwocku.

Jednocześnie policjanci przypominają o ciążącym na kierowcy obowiązku dokładnego odśnieżania pojazdu przed każdym wyjazdem.

 

js