Nadmierna prędkość przyczyną 2 porannych wypadków - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nadmierna prędkość przyczyną 2 porannych wypadków

Data publikacji 06.09.2012

Dziś rano na drodze wojewódzkiej numer 805 doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Transportowy volkswagen, którym podróżowało 7 osób, najprawdopodobniej wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście w tym zdarzeniu nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci ponownie apelują do wszystkich użytkowników dróg o zdjęcie nogi z gazu i zachowaniu większej ostrożności.

Poranne opady deszczu, to oczywista zmiana warunków drogowych. Jednak niestety wielu kierowców tego zupełnie nie dostrzega. Dzisiaj rano w powiecie otwockim doszło do 2 wypadków, których można było uniknąć, gdyby kierujący pojazdami stosowali się do znaków drogowych ograniczających prękość i uwzględnili panujące warunki atmosferyczne.
Po godzinie 6.00 jadący drogą wojewódzką numer 805 volkswagen na łuku drogi wpadł w poślizg i zjechał na lewe pobocze, po czym uderzył w drzewo.
Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie zginął, jednak na obserwację do szpitala trafiło łącznie 7 osób, które podróżowało tym busem.
Kilkanaście minut później na drodze numer 17, przed rondem w Kołbieli doszło do wypadku w wyniku którego do szpitala trafili kierowcy aut uczestniczących w zdarzeniu.

Również tutaj jeden z kierujących nie zastosował się do ograniczenia prędkości i zbyt późno rozpoczął manewr hamowania. By nie uderzyć w stojące przed rondem inne pojazdy, kierujący oplem zjechał na przeiwny pas ruchu, uderzając w prawidłowo jadącego peugeota. Na kilka godzin policjanci z otwockiego wydziału ruchu drogowego wprowadzili w tym miejscu ruch wahadłowy.

Policjanci ponownie zwracają się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów oraz dostosowanie jazdy do coraz częstszych zmian pogodowych, mających bezpośrednie znaczenie dla zachowania bezpieczeństwa.

js