Otwoccy policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drogach - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Otwoccy policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drogach

Otwoccy policjanci z wydziału ruchu drogowego apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Wczoraj na terenie powiatu otwockiego doszło do zdarzenia drogowego, a wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że do jego zaistnienia mogła przyczynić się nadmierna prędkość i zmęczenie kierowcy. Bądźmy odpowiedzialni i nie ryzykujmy swoim życiem oraz życiem innych. Pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasze błędy i zaniechania mogą niestety mieć tragiczne w skutkach konsekwencje.

Do zdarzenia drogowego w powiecie otwockim doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 801 w miejscowości Otwock Mały. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że około godziny 8:20, 36-letni kierujący fiatem ducato nie zachował należytej ostrożności, a w szczególności bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył ładowarki, w wyniku czego ładowarka przewróciła się. Mieszkaniec powiatu radomskiego, 48-letni operator ładowarki z urazem głowy został zabrany do szpitala. Uszkodzenia pojazdów wskazują, że do zdarzenia doszło przy znacznej prędkości.

Policjanci, mając na uwadze te zdarzenie, po raz kolejny zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o bezwzględne stosowanie się do przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym.

Prowadząc pojazd zachowajmy zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność, gdyż chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Szczególnie teraz, kiedy podczas październikowej aury jezdnia jest mokra i często zabrudzona błotem bądź liśćmi, dostosujmy prędkość jazdy nie tylko do obowiązujących ograniczeń prędkości, ale głównie do warunków panujących na drodze. Również niezwykle ważne jest zachowanie odpowiedniego odstępu od pojazdu poprzedzającego, aby mieć czas i miejsce na reakcję w sytuacji zagrożenia, co pokazuje nam wczorajsze zdarzenie. Pamiętajmy, by odpowiednio wcześniej sygnalizować wykonywanie manewrów, co pozwoli innym użytkownikom dróg właściwie zareagować.

Poruszając się pieszo zakładajmy elementy odblaskowe. Aby być bezpiecznym, trzeba być widocznym. Zachowajmy wszelkie zasady bezpieczeństwa na drodze, gdyż pieszy w konfrontacji z pojazdem nie ma praktycznie żadnych szans.

Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego głównie zależy od nas samych i od tego, jak zachowujemy się na drodze.

mł. asp. Paulina Harabin

  • Zdarzenie drogowe na W801
  • Zdarzenie drogowe na W801