27-latek posiadał marihuanę i mefedron, usłyszał zarzuty - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

27-latek posiadał marihuanę i mefedron, usłyszał zarzuty

Otwoccy kryminalni na podstawie ustaleń operacyjnych ujawnili i zabezpieczyli narkotyki, które posiadał w miejscu zamieszkania 27-latek. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczony susz to marihuana, a skrystalizowana, biała substancja to mefedron. Mężczyzna już usłyszał zarzut posiadania narkotyków, po czym przyznał się do popełnienia przestępstwa.

W zeszły czwartek, policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej weszli do mieszkania 27-latka z powiatu otwockiego. Funkcjonariusze podczas wykonywania czynności służbowych ustalili, że mężczyzna może posiadać substancje, których posiadanie jest zabronione. Ich przypuszczenia potwierdziły się.

W mieszkaniu zajmowanym przez 27-latka, kryminalni znaleźli susz roślinny oraz substancję krystaliczną. Mężczyzna trafił do celi na komendzie.

Wstępne badania wykazały, że zabezpieczony susz to marihuana o wadze blisko 8 gram, a skrystalizowana, biała substancja to mefedron o wadze ponad 18 gram.

Mieszkaniec powiatu otwockiego już usłyszał zarzut posiadania środków odurzających oraz substancji psychotropowej, po czym przyznał się do popełnienia przestępstwa. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od niego gotówkę w kwocie 950 złotych i 10 euro.

Za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych grozi do 3 lat więzienia.

mł. asp. Paulina Harabin/rm

 

  • Na zdjęciu widać nieumundurowanego policjanta, który zakłada kajdanki na ręce stojącego przed nim mężczyzny. Zdjęcie jest wykonane w pomieszczeniu służbowym.
    Policjant z zatrzymanym
  • Na zdjęciu widać słonie w lateksowych, niebieskich rękawiczkach, które trzymają zawiniątko z zawartością białej, skrystalizowanej substancji.
    Zabezpieczone narkotyki
  • Na zdjęciu widać słonie w lateksowych, niebieskich rękawiczkach, które trzymają srebrne zawiniątko z zawartością substancji koloru brunatno-zielonego.
    Zabezpieczone narkotyki