Aktualności

Zero tolerancji dla nietrzeźwych kierujących. Podczas działań „Trzeźwy weekend” policjanci zatrzymali ich aż dwudziestu

Pomimo wielu apeli policjantów, na drogach powiatu otwockiego wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. W ciągu ostatniego weekendu funkcjonariusze z drogówki zatrzymali aż 20 osób, które wykazały się brakiem wyobraźni decydując się wsiąść za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu. Wśród nich byli również kierujący, którzy nie posiadali uprawnień, bądź mieli sądowe orzeczenie o zakazie prowadzenia pojazdów. Rekordzista, podróżujący toyotą, miał dwa promile.

Każdego dnia policjanci z drogówki otwockiej komendy mobilizują siły i podejmują regularne działania, mające na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największą liczbę nietrzeźwych kierujących. Dbając o bezpieczeństwo na drogach powiatu, prowadzą intensywne kontrole kierowców i wyłączają z ruchu tych, którzy lekceważą obowiązujące przepisy, a tym samym stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób.  

Tylko w trakcie minionego weekendu, podczas działań „Trzeźwy weekend” funkcjonariusze zatrzymali aż dwudziestu kierujących, którzy swoim zachowaniem na drodze zagrażali innym użytkownikom ruchu.

Szesnastu kierowców odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi im zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej trzy lata, wysoka sankcja oraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Wśród pijanych kierowców, aż trzynastu z nich to mieszkańcy powiatu otwockiego. Ponadto dwóch z nich kierowało pojazdem bez uprawnień, a wobec kolejnych dwóch sąd orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Niechlubny rekordzista wpadł na ulicy Jarosławskiej w Józefowie. Mężczyzna kierował toyotą mając dwa promile.

Policjanci skierują również cztery wnioski o ukaranie kierowców za popełnione przez nich wykroczenia. Po zatrzymaniu do kontroli mężczyźni zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że wszyscy czterej są w stanie po użyciu alkoholu czyli w przedziale od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie, a to już wystarczyło, żeby spowodować zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kierowcom grozi kara grzywny do 5 000 złotych oraz utrata prawa jazdy na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Miniony weekend był pracowity dla policjantów z otwockiej drogówki. Mundurowi po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem.

Zero tolerancji dla nietrzeźwych kierujących!

mł. asp. Paulina Harabin/rm

 • Na zdjęciu widać urządzenia Alco Blow, które trzyma umundurowany policjant.
  Działania "Trzeźwy weekend"
 • Zdjęcie jest wykonane w pojeździe. Na zdjęciu widać dwóch, umundurowanych, odwróconych tyłem do zdjęcia policjantów. W tle, za szybą pojazdu widać jezdnię.
  Działania "Trzeźwy weekend"
 • Na zdjęciu widać stojących przy krawędzi jezdni dwóch, umundurowanych policjantów z drogówki. Obaj są odwróceni tyłem do zdjęcia. Obok policjantów jest oznakowany radiowóz.
  Działania "Trzeźwy weekend"
 • Na zdjęciu widać przód oznakowanego radiowozu, w tle widać dwóch umundurowanych policjantów drogówki przeprowadzających kontrole drogową.
  Działania "Trzeźwy weekend"
 • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta drogówki, który dokonuje sprawdzenie danych z dokumentu na terminalu mobilnym. W tle widać siedzącego za kierownicą pojazdu mężczyznę.
  Działania "Trzeźwy weekend"
 • Na zdjęciu widać dwóch umundurowanych policjantów z drogówki, którzy przeprowadzają kontrolę drogową.
  Działania "Trzeźwy weekend"
 • Na zdjęciu widać dwóch umundurowanych policjantów drogówki, którzy przeprowadzają kontrolę drogową.
  Działania "Trzeźwy weekend"
 • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta drogówki, który trzyma Alco blow, przy mężczyźnie siedzącym za kierownicą pojazdu.
  Działania "Trzeźwy weekend"
 • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta drogówki, który trzyma alco blow.
  Działania "Trzeźwy weekend"