Aktualności

Ustalenia dzielnicowego pozwoliły zatrzymać podejrzanego o kradzież płyt OSB

Zaledwie kilkanaście minut od otrzymania informacji potrzebował dzielnicowy z komisariatu w Józefowie na ustalenie mężczyzny, który dokonał kradzieży. Do zdarzenia doszło na jednej z posesji w Józefowie. Łupem 46-latka padły płyty OSB. Podejrzany trafił do celi na komendzie, a odzyskane mienie wróciło do właściciela. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w połowie września bieżącego roku. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w nocy, ktoś z terenu jego ogrodzonej posesji w Józefowie dokonał kradzieży płyt OSB. Nadmienił, że miejsce zdarzenia jest objęte monitoringiem. Czynności w sprawie realizowali policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego z komisariatu w Józefowie.

Informacja o zdarzeniu trafiła również do dzielnicowego. Funkcjonariusz potrzebował zaledwie kilkanaście minut na ustalenie mężczyzny mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. Następnie policjanci udali się do jego miejsca zamieszkania, gdzie na podwórku znaleźli płyty OSB, jednak nie zastali mężczyzny będącego w ich zainteresowaniu.

Dzielnicowy niezwłocznie podjął dalsze czynności zmierzające do zatrzymania podejrzewanego i przeprowadził własne rozpoznanie w środowisku lokalnym. Jego wnikliwa i kilkudniowa praca zakończyła się sukcesem. Policjanci zatrzymali 46-latka na jednej z ulic w Józefowie. Trafił do celi na komendzie.

Mężczyzna już usłyszał zarzut, za który kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Paulina Harabin/is

  • Na zdjęciu widać dwóch umundurowanych funkcjonariuszy, którzy pomiędzy sobą prowadzą mężczyznę z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu. Wszystkie osoby są odwrócone tyłem do zdjęcia.
    Policjanci z zatrzymanym