Jeden był poszukiwany, drugi posiadał przy sobie narkotyki - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Jeden był poszukiwany, drugi posiadał przy sobie narkotyki

Data publikacji 29.07.2021

Intuicja po raz kolejny nie zawiodła otwockich policjantów z wydziału prewencji. Funkcjonariusze wylegitymowali dwóch mężczyzn, którzy wieczorem spotkali się na jednej z otwockich ulic. Jak się okazało 34-latek posiadał amfetaminę, zaś 31-latek poszukiwany był w celu ustalenia miejsca pobytu. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w zeszły piątek w centrum Otwocka. Funkcjonariusze z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego pełniący służbę w patrolu zobaczyli dwóch mężczyzn, których postanowili wylegitymować.

Podczas sprawdzania w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jeden z nich, 31-latek, jest poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Puławach. Drugi zaś, 34-latek, podczas przeprowadzanej interwencji był bardzo pobudzony i próbował coś ukryć przez mundurowymi. Policjanci, widząc jego zachowanie, postanowili go przeszukać. W trakcie kontroli mundurowi znaleźli foliowe zawiniątko z zawartością białej substancji. Wtedy mężczyzna oświadczył, że jest to amfetamina, którą posiada na własny użytek. Substancje zabezpieczono i przebadano narkotesterem, który wykazał, że jest to amfetamina o wadze 3 gram.

34-latek został zatrzymany i umieszczony w celi na komendzie. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowej, który jest zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności. Zaś od 31-latka policjanci pobrali stosowne oświadczenia o aktualnym miejscu przebywania. 

mł. asp. Paulina Harabin/mg