Czterech mężczyzn zatrzymanych za kradzież metodą na „kolec” - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Czterech mężczyzn zatrzymanych za kradzież metodą na „kolec”

Otwoccy kryminalni podczas zasadzki zatrzymali czterech mężczyzn, którzy dokonali kradzieży na tzw. "kolec". Sprawcy wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej, podłożyli pod koło samochodu zaostrzony przedmiot, który przebił oponę, a następnie pod pozorem pomocy w naprawieniu usterki ukradli z auta torebkę z zawartością dokumentów, telefonu komórkowego i pieniędzy w kwocie 7000 złotych. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty. Za czyn, którego się dopuścili grozi do 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło pod koniec czerwca bieżącego roku przy ulicy Kołłątaja w Otwocku. Sprawcy obserwowali upatrzoną wcześniej pokrzywdzoną, która dokonywała wypłaty gotówki z bankomatu i wykorzystując jej chwilową nieuwagę, pod tylne koło BMW podłożyli zaostrzony przedmiot. W ogumieniu powstał niewielki otwór, przez który lekko uchodziło powietrze. Kobieta wsiadła do auta i ruszyła z miejsca. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów na wyświetlaczu samochodu pojawił się komunikat o zbyt niskim ciśnieniu powietrza w kole. Wtedy pokrzywdzona zatrzymała samochód na poboczu i zauważyła, że ma uszkodzoną oponę. Po krótkiej chwili podeszli do niej nieznani mężczyźni, którzy zaoferowali pomoc w naprawie usterki. Zestresowana kobieta skupiła się na rozmowie, a jeden ze sprawców wykorzystał moment jej nieuwagi i ukradł leżącą na przednim siedzeniu pasażera torebkę z zawartością dokumentów, telefonu komórkowego i gotówki w kwocie 7000 złotych.

W trakcie pracy nad tą sprawą otwoccy kryminalni ustalili czterech mężczyzn mogących mieć związek z tym zdarzeniem, którzy poruszali się fordem focusem. Do ich zatrzymania doszło w Warszawie. Podejrzanymi okazali się obywatele Gruzji w wieku 39, 42, 51 i 52 lat.  Ponadto podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli metalowy szpikulec z zaostrzoną końcówką, a przy 42 i 51 latku narkotyki w postaci amfetaminy, marihuany i metadonu.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na ogłoszenie podejrzanym zarzutów kradzieży powiązanych z uszkodzeniami mienia powodując straty o łącznej wartości bliskiej 19 000 złotych. Ponadto 42 i 52-latek usłyszeli także zarzuty posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Paulina Harabin/mg

 • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta, który trzyma otwarte drzwi do policyjnej celi. W środku pomieszczenia stoi mężczyzna. Obydwaj są odwróceni tyłem do zdjęcia.
  Polcijant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta, który trzyma otwarte drzwi do policyjnej celi. W środku pomieszczenia siedzi na metalowym łóżku mężczyzna. Policjant jest odwrócony tyłem do zdjęcia.
  Policjant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta, który trzyma otwarte drzwi do policyjnej celi. Tuż przed nim stoi mężczyzna. Obydwaj są odwróceni tyłem do zdjęcia.
  Policjant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta, który trzyma otwarte drzwi do policyjnej celi. Tuż przed nim stoi mężczyzna.
  Policjant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać nieumundurowanego policjanta, który przed policyjną celą zakłada kajdanki na ręce trzymane z tyłu mężczyźnie. Obok nich stoi umundurowany policjant.
  Policjanci z zatrzymanym