Uroczyste obchody Święta Policji - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Uroczyste obchody Święta Policji

W czwartek na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Otwocku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Przy udziale Szefa Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także włodarzy powiatu otwockiego, Otwocka, Józefowa, Karczewa i kierownictwa otwockiej prokuratury zostały wręczone wyróżnionym policjantom awanse i nagrody. Nie zabrakło gratulacji i podziękowań wszystkim policjantom za ich służbę na rzecz społeczności powiatu otwockiego.

W czwartek punktualnie o godz. 10:00, na dziedzińcu otwockiej komendy, złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji młodszemu inspektorowi Przemysławowi Dębińskiemu rozpoczęły się powiatowe obchody 102. rocznicy powołania Policji Państwowej. Wśród przybyłych na tą ważną dla wszystkich policjantów uroczystość wymienić należy Szefa Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Michała Prószyńskiego, Starostę powiatu otwockiego Pana Krzysztofa Szczegielniaka, Wiceprezydenta miasta Otwocka Pana Pawła Walo, władze miejskie i gminne. W uroczystościach uczestniczył również  Prokurator Rejonowy w Otwocku Pani Lidia Kazimierczyk - Pyra oraz zaprzyjaźnione z otwocką komendą służby mundurowe m.in. wojsko, nadleśnictwo i straż pożarna.

Po złożeniu meldunku o gotowości do rozpoczęcia uroczystego apelu, głos zabrał komendant otwockiej jednostki Policji młodszy inspektor Przemysław Dębiński, który przywitał wszystkich przybyłych gości oraz wygłosił okolicznościowe przemówienie W swoim wystąpieniu Pan komendant podkreślił wagę służby funkcjonariuszy oraz ich zaangażowanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego. Inspektor Dębiński podziękował również za każdą bezpiecznie zakończoną służbę oraz złożył życzenia wszystkim policjantkom i policjantom oraz pracownikom cywilnym policji. Podziękowania skierował także do rodzin funkcjonariuszy, za wsparcie okazywane w codziennej trudnej służbie

Następnym elementem święta były wyróżnienia i awanse.

W związku z tegorocznym Świętem Policji:

- awansowano na wyższe stopnie służbowe 61 policjantów, w tym: 5 w korpusie oficerów, 33 w korpusie aspirantów, 22 w korpusie podoficerów, 1 w korpusie szeregowych,

- samorządy Powiatu Otwockiego wyróżniły nagrodami 33 policjantów, w tym: władze powiatowe 12 policjantów, Miasto Józefów 11 policjantów, Miasto i Gmina Karczew 10 policjantów.

Podczas uroczystości okolicznościowe przemówienia wygłosili: Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Starosta Otwocki, Prokurator Rejonowy z Otwocka i Wójt Gminy Wiązowna.

Po tych serdecznych słowach nastąpiło odprowadzenie pocztu sztandarowego jednostki, oraz złożenie meldunku o zakończeniu uroczystego apelu.

Wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznych powiatowych obchodach 102 rocznicy powołania Policji Państwowej, bardzo serdecznie dziękujemy.

mł. asp. Paulina Harabin/mg

 • Na zdjęciu widać ustawionych w szeregach policjantów w umundurowaniu galowym. W tle widać budynek komendy, rozstawione przed nim namioty oraz Poczet Sztandarowy. Pod namiotami stoją osoby.
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • Na zdjęciu widać Poczet Sztandarowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.
  Uroczyste ochody Święta Policji
 • Na zdjęciu widać mównicę, przy której stoi Komendant Powiatowy Policji w Otwocku młodszy inspektor Przemysław Dębiński.
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • Na zdjęciu, po prawej stronie, widać ustawionych w szeregach policjantów w umundurowaniu galowym, po lewej rozstawione przed budynkiem komendy namioty. Pod namiotami stoją osoby. W tle jest Poczet Sztandarowy.
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • Na zdjęciu widać ustawionych w szeregu policjantów w umundurowaniu galowym.
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • Na zdjęciu widać ustawionych w szeregach policjantów w umundurowaniu galowym.
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • Na zdjęciu widać jak Komendant Powiatowy Policji w Otwocku młodszy inspektor Przemysław Dębiński przekazuje akt mianowania policjantowi, który stoi w szeregu.
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • Na zdjęciu widać ustawionych w szeregach policjantów w umundurowaniu galowym.
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • Na zdjęciu widać ustawionych w szeregach policjantów w umundurowaniu galowy. Przed pierwszym szeregiem stoi Komendant Powiatowy Policji w Otwocku młodszy inspektor Przemysław Dębiński, który wręcza akt mianowania funkcjonariuszowi.
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • Na zdjęciu widać jak Komendant Powiatowy Policji w Otwocku młodszy inspektor Przemysław Dębiński wręcza akt mianowania policjantowi, który stoi w szeregu.
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • Na zdjęciu widać ustawionych w szeregach policjantów w umundurowaniu galowym. Przed pierwszym szeregiem stoi Komendant Powiatowy Policji w Otwocku młodszy inspektor Przemysław Dębiński, który wręcza akt mianowania funkcjonariuszowi.
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • Na zdjęciu widać ustawionych w szeregach policjantów w umundurowaniu galowym. Przed pierwszym szeregiem jest Starosta otwocki, który w asyście Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku wręcza wyróżnienie funkcjonariuszowi.
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • Na zdjęciu widać ustawionych w szeregach policjantów w umundurowaniu galowym. Przed pierwszym szeregiem jest Burmistrz miasta Józefów, który w asyście Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku wręcza wyróżnienie funkcjonariuszowi.
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • Na zdjęciu widać ustawionych w szeregach policjantów w umundurowaniu galowym. Przed pierwszym szeregiem jest Zastępca Burmistrza miasta i gminy Karczewa, który w asyście Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku wręcza wyróżnienie funkcjonariuszowi.
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • Na zdjęciu jest mównica, przy której przemawia Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Michał Prószyński.
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • Na zdjęciu jest mównica, przy której stoi Starosta Otwocki Pan Krzysztof Szczegielniak.
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • Na zdjęciu jest mównica, przy której stoi Prokurator Rejonowy w Otwocku Pani Lidia Kazimierczyk-Pyra.
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • Na zdjęciu jest mównica, przy której stoi Wójt Gminy Wiązowna Pan Janusz Budny.
  Uroczyste obchody Święta Policji