Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali poszukiwanego 39-latka. Mężczyzna posiadał narkotyki, podrobione prawo jazdy i amunicję

Kryminalni zatrzymali 39-latka, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 3,5 roku za kradzieże z włamaniem. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od dwóch lat. Ponadto funkcjonariusze podczas przeszukania wynajmowanej przez niego posesji na terenie gminy Celestynów znaleźli narkotyki, podrobione prawo jazdy i amunicję. Po wykonaniu czynności procesowych, zatrzymany został doprowadzony do aresztu śledczego.

39-latek szukany był na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejony w Mińsku Mazowiecki, według którego miał być zatrzymany i doprowadzony do aresztu śledczego, w celu odbycia kary 3,5 roku pobawienia wolności za kradzieże z włamaniem.

Policjanci z wydziału kryminalnego po przeprowadzonym rozpoznaniu, szybko ustalili, że poszukiwany mężczyzna prawdopodobnie zamieszkuje jedną z posesji w zalesionym terenie gminy Celestynów. Ponadto z dokonanych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 39-latek może przechowywać narkotyki i używać niebezpiecznych przedmiotów.

W miniony wtorek, dobrze zaplanowana i przeprowadzona przez kryminalnych akcja, pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny. Policjanci swoją wizytą kompletnie zaskoczyli 39-latka. Kiedy funkcjonariusze zapukali do drzwi budynku, otworzyła kobieta, która zapewniała, że mieszka sama i zaprzeczyła, aby teraz ktoś oprócz niej był jeszcze w mieszkaniu. W trakcie tej rozmowy, kryminalni usłyszeli hałas pochodzący z pokoju, więc zajrzeli do środka pomieszczenia i zauważyli leżącego za łóżkiem mężczyznę. Pomimo wielokrotnie wydanych poleceń wyjścia zza kanapy i okazania rąk, mężczyzna się do nich nie zastosował. Kiedy jeden z funkcjonariuszy ostrzegł 39-latka o możliwości użycia paralizatora, ten dynamicznie otworzył ukryte w ścianie, przy której leżał drzwiczki i zaczął wydostawać się nimi na zewnątrz budynku. Wtedy policjant oddał w jego kierunku strzał z paralizatora. Następnie mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany, nie żądał on również pomocy medycznej.

Podczas przeszukania wynajmowanej przez 39-latka posesji funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli narkotyki, tj. amfetaminę i marihuanę, 45 sztuk amunicji, podrobione prawo jazdy, sklepowe kasetki, łom, piłę łańcuchową, szlifierkę, banknoty państw obcych o różnych nominałach oraz biżuterię w ilości kilkudziesięciu sztuk. Wszystkie zabezpieczone przedmioty mogą pochodzić z przestępstw.

Zebrany dotychczas w sprawie materiał dowodowy, pozwolił śledczym przedstawić zatrzymanemu 39-latkowi dwa zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych oraz podrobienia dokumentu. Policjanci również ustalają, skąd pochodziły niebezpieczne przedmioty oraz w jakim celu były gromadzone przez mężczyznę. Jeśli badania amunicji potwierdzą, że jej posiadanie bez zezwolenia jest zabronione, wówczas niewykluczone jest, że 39-latek usłyszy kolejne zarzuty. Nadzór nad przebiegiem tych czynności prowadzi miejscowa prokuratura. Zgodnie z polskim prawem za nielegalne posiadanie amunicji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych, mężczyzna został przekazany do aresztu śledczego, gdzie kilka lat spędzi za kratkami.

 

sierż. szt. Paulina Harabin/ea

 • Na zdjęciu jest nieumundurowany policjant, który stoi obok siedzącego na krześle mężczyzny. Mężczyzna ma założone kajdanki.
  Policjant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać nieumundurowanego policjanta, który stoi obok siedzącego na krześle mężczyzny. Mężczyzna ma założone kajdanki na ręce trzymane z przodu.
  Policjant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać siedzącego przy biurku mężczyznę. Z drugiej strony biurka siedzi nieumundurowany policjant. Na biurku są dokumenty i komputer.
  Policjant w trakcie czynności z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać umieszczoną w torebce foliowej amunicję.
  Zabezpieczona amunicja
 • Na zdjęciu widać rozsypaną na biurku biżuterię.
  Zabezpieczona biżuteria
 • Na zdjęciu widać piły i kasetę sklepową położone na podłodze pomieszczenia służbowego.
  Zabezpieczone elektronarzędzia i kaseta sklepowa
 • Na zdjęciu widać rozsypana na blacie biurka biżuterię oraz dłonie w lateksowych, niebieskich rękawiczkach.
  Zabezpieczona biżuteria
 • Na zdjęciu widać trzy kartonowe opakowania.
  Zabezpieczone narkotyki