Areszt za znęcanie się nad siostrą - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Areszt za znęcanie się nad siostrą

Policjanci z komisariatu w Józefowie zatrzymali 23-latka, który jest podejrzany o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec swojej siostry. Sąd Rejonowy w Otwocku, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez funkcjonariuszy, wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres najbliższych trzech miesięcy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W zeszłą sobotę policjanci z Komisariatu Policji w Józefowie zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 23-latek wobec swojej siostry. Jak ustalili funkcjonariusze dramat w domu pokrzywdzonej trwał od sześciu miesięcy. Wspólnie zamieszkujący z nią brat stale ją poniżał, wyzywał, pluł na nią, przewracał na podłogę, szarpał, popychał, kopał po całym ciele i uderzał rękami w twarz. Kobieta miała liczne krwiaki i zasinienia oraz podbite oko.

Policjanci niezwłocznie podjęli czynności w sprawie i udali się do wskazanego miejsca zamieszkania pokrzywdzonej, gdzie zatrzymali 23-latka. Mężczyzna trafił do celi na komendzie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał śledczym podstawy, żeby przedstawić mężczyźnie zarzuty popełnienia przestępstwa. Zatrzymany odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją siostrą. Na wniosek funkcjonariuszy i prokuratora Sąd Rejonowy w Otwocku zastosował wobec 23-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin/is

  • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta, który trzyma mężczyznę. Obaj stoją przed zaparkowanym na poboczu drogi oznakowanym radiowozem.
    Policjant z zatrzymanym