Kolejni nietrzeźwi na drogach, a wśród nich kierowca tira - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Kolejni nietrzeźwi na drogach, a wśród nich kierowca tira

Data publikacji 26.04.2021

W niedzielę policjanci z drogówki na terenie miasta i powiatu otwockiego przeprowadzili szeroko zakrojoną akcję kontroli trzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby, które decydując się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu wykazały się kompletnym brakiem wyobraźni. Wśród nich był również kierowca tira.

Alkohol jest substancją, która bardzo silnie wpływa na organizm ludzki, a przede wszystkim spowalnia działanie układu nerwowego i czas reakcji na bodźce. Jazda pod wpływem alkoholu lub środków odurzających jest prawnie zabroniona i uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym.

Jednak pomimo wielu działań i apeli, na drogach powiatu otwockiego funkcjonariusze nadal zatrzymują nietrzeźwych kierowców, którzy nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie wynikają z takiego zachowania i lekceważą bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale także i innych uczestników ruchu drogowego.

W ubiegłą niedzielę, tylko w ciągu jednego dnia policjanci z drogówki zatrzymali aż czterech pijanych, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. Wśród nich znalazł się także nieodpowiedzialny kierowca tira.

Pierwszy skontrolowanym przez mundurowych był 67-latek poruszający się renault. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy.

Kolejny to 56-latek. Mężczyzna kierował skodą mając również prawie promil alkoholu.

Kontroli drogowej nie uniknął także 27-latek, który prowadząc motocykl spowodował kolizję. Jak wykazało badanie jego stanu trzeźwości miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na koniec wpadł 59-letni kierowca tira. Mężczyzna mając promil alkoholu w organizmie stwarzał poważne zagrożenie w ruchu drogowy.

Cała czwórka nietrzeźwych kierowców niebawem poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Otwocka policja po raz kolejny przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Eliminowanie pijanych kierowców z dróg jest jednym z priorytetów Policji. Bardzo ważna jest również reakcja społeczeństwa na takie zachowania. Reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę, nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin