Wielkanoc na drogach - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Wielkanoc na drogach

Data publikacji 02.04.2021

Otwoccy policjanci z drogówki przypominają o przestrzeganiu w okresie świątecznym nie tylko zasad bezpieczeństwa epidemicznego, ale również zachowaniu ostrożności i rozwagi na drogach powiatu. Od 2 do 5 kwietnia bieżącego roku mundurowi będą prowadzić wzmożone działania mające na celu eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz ujawnianie wszelkiego rodzaju innych przestępstw i wykroczeń drogowych. Ponadto funkcjonariusze sprawdzą, czy kierowcy posiadają stosowne uprawnienia do kierowania oraz stan techniczny pojazdów i ich wyposażenie. Będą także służyć pomocą przy utrudnieniach w ruchu drogowym.

Od 2 do 5 kwietnia otwoccy policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadza działania, których celem jest zminimalizowanie skutków i ograniczenie zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze pełniący w tych dniach służbę będą reagować zwłaszcza na tych kierujących, którzy zdecydują się wsiąść za kółko pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Mundurowi stosownie rozliczą każdego, kto dopuści się łamania przepisów drogowych oraz sprawdzą stan techniczny i wyposażenie pojazdów.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza tam gdzie występuje nasilenie pieszych. Prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie ulic i dróg oraz parkowanie w miejscach do tego wyznaczonych, w sposób umożliwiający swobodny ruch kołowy i pieszy. Każdy, kto spożył alkohol niech powstrzyma się od kierowania pojazdem, gdyż pijany kierowca stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa drogowego. Dostosujmy prędkość do panujących warunków i stosujmy się do znaków drogowych. Zwróćmy również uwagę, by opuszczając pojazd nie pozostawiać w nim rzeczy wartościowych.

Wesołych i bezpiecznych świąt.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin