Zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Otwoccy kryminalni zaangażowani w zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali 25-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych. W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze znaleźli amfetaminę i marihuanę. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego otwockiej komendy zaangażowani w zwalczanie przestępczości narkotykowej, pozyskali informację o posiadaniu środków odurzających przez mieszkańca Otwocka. Funkcjonariusze niezwłocznie przeprowadzili szereg czynności z wykorzystaniem zaawansowanych metod pracy operacyjnej, które pozwoliły na skuteczną realizację sprawy. W miniony czwartek policjanci udali się do ustalonego wcześniej mieszkania na terenie Otwocka, gdzie według ustaleń miała przebywać osoba, która posiada narkotyki. W trakcie przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli foliowe torebki z zawartością białego proszku oraz torebki z suszem roślinnym. Do sprawy na miejscu został zatrzymany 25-latek, który następnie trafił do celi na komendzie.

Wstępne badania zabezpieczonych substancji wykazały, że biały proszek to amfetamina o wadze prawie 150 gram, a susz roślinny to marihuana o wadze ponad 5 gram.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mężczyźnie zarzutu z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadania znacznych ilości narkotyków. Prokurator zastosował wobec 25-latka policyjny dozór.

Posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za posiadanie ich w znacznej ilości może grozić nawet do 10 lat więzienia.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin

  • Na zdjęciu po lewej stronie jest nieumundurowany policjant, który po prawej trzyma za ramię mężczyznę z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu. Obaj są odwróceni tyłem do zdjęcia.
    Policjant z zatrzymanym
  • Na zdjęciu widać ułożone na blacie biurka torebki foliowe z zawartością białej substancji i torebki foliowe z suszem roślinnym koloru brunatno-zielonego.
    Zabezpieczone substancje