Policjanci odzyskali trzy skradzione pojazdy - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Policjanci odzyskali trzy skradzione pojazdy

Data publikacji 25.02.2021

Sukcesem mundurowych z drogówki i funkcjonariuszy zajmujących się przestępczością gospodarczą i korupcyjną Komendy Powiatowej w Otwocku oraz policjantów z komisariatu w Józefowie było odzyskanie trzech skradzionych pojazdów o łącznej wartości 90 000 złotych. Jeden z zatrzymanych usłyszał cztery zarzuty zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W zeszłą sobotę mundurowi z wydziału ruchu drogowego podczas rutynowego patrolu ulic Józefowa, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. W jej trakcie okazało się, że samochód figuruje w policyjnych bazach jako przywłaszczony i jest poszukiwany przez otwockich policjantów powołanych do zwalczania przestępczości gospodarczej i korupcyjnej. Wówczas mundurowi zatrzymali 41-latka, który próbował wyjaśnić, że pojazd należy do brata i nie spodziewał się, iż może być kradziony.

Po chwili, na miejsce prowadzonych przez policjantów czynności przyjechał dacią 38-letni brat zatrzymanego. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna kierował samochodem lekceważąc sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany.

Następnie czynności podjęli funkcjonariusze z referatu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcyjną wraz z policjantami z komisariatu w Józefowie, którzy niezwłocznie ustalili adresy zajmowane przez mężczyzn. Po upływie zaledwie kilku godzin, na posesji należącej do 38-latka policjanci odzyskali kolejne dwa przywłaszczone pojazdy marki Fiat Ducato i Hyundai I20.

Obaj zatrzymani trafili do policyjnych cel. Trzy odzyskane samochody, które były przedmiotem leasingu, o łącznej wartości 90 000 złotych zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na postawienie 38-latkowi łącznie czterech zarzutów dotyczących przywłaszczenia pojazdów oraz niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

 

sierż. sztab. Paulina Harabin