Jechał pijany z dzieckiem i spowodował kolizję - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Jechał pijany z dzieckiem i spowodował kolizję

Data publikacji 24.02.2021

Policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali 39-latka, który mając prawie promil alkoholu w organizmie zdecydował się wsiąść za kółko volkswagena i zawieść córkę do szkoły. Ponadto nieodpowiedzialny mężczyzna wjeżdżając na teren placówki uderzył w słupek bramy wjazdowej. Kierowca stracił prawo jazdy i usłyszał dwa zarzuty.

W miniony czwartek policjanci z wydziału ruchu drogowego udali się na miejsce zdarzenia, do którego doszło przy jednej ze szkół podstawowych. Jak ustalili, kierujący volkswagenem przywiózł swoją 8-letnią córkę na zajęcia i wjeżdżając na teren placówki uderzył w słupek bramy wjazdowej. Mundurowi zbadali stan trzeźwości 39-latka. Okazało się, że miał prawie promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali więc mężczyznę i przewieźli do komendy. Ponadto pożegnał się on z prawem jazdy.

Po wytrzeźwieniu 39-latek usłyszał dwa zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości i narażenia córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Policja apeluje o rozwagę kierowców. Pomimo licznych działań prewencyjnych i nasilonych kontroli drogowych, nadal nie brakuje na drogach powiatu pijanych kierowców. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest nie tylko zagrożeniem dla siebie, ale również i innych uczestników ruchu drogowego, dlatego reagujmy i powiadommy Policję, kiedy zauważymy dziwne zachowanie kierowcy na drodze, które może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin