Znieważyła interweniujące policjantki - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Znieważyła interweniujące policjantki

Data publikacji 16.02.2021

Karczewskie funkcjonariuszki podjęły interwencję wobec znanej im 23-latki, która używała słów wulgarnych w miejscu publicznym i była poszukiwana przez otwockich kryminalnych. W trakcie czynności kobieta znieważyła policjantki, kierując wobec nich słowa powszechnie uznane za obelżywe. Zatrzymana już usłyszała zarzut zagrożony karą do roku pozbawienia wolności.

W ubiegłą środę policjantki z karczewskiego komisariatu, w trakcie rutynowego patrolu miasta, zauważyły znaną miejscowym stróżom prawa kobietę, która wykrzykiwała słowa wulgarne w miejscu publicznym. Ponadto była ona poszukiwana przez funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego otwockiej komendy.

W trakcie interwencji 23-latka była agresywna i wulgarna. Kiedy funkcjonariuszki przywoływały ją do zachowania zgodnego z prawem, kobieta zaczęła je znieważać używając wobec nich słów powszechnie uznanych za obraźliwe. Wówczas policjantki zatrzymały 23-latkę,która trafiła do policyjnej celi.

Następnego dnia śledczy wykonali z udziałem zatrzymanej kobiety niezbędne czynności procesowe. 23-latka usłyszała zarzut znieważenia funkcjonariuszek w związku z wykonywaniem przez nie obowiązków służbowych. Ponadto została także rozliczona za popełnione wykroczenie tj. używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym.

Kodeks karny za znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych przewiduje karę do roku pozbawienia wolności.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin/ea