Odpowie za uszkodzenie mienia - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Odpowie za uszkodzenie mienia

Data publikacji 15.02.2021

Zatrzymany podczas interwencji 55-latkek usłyszał łącznie pięć zarzutów. Mężczyzna przy użyciu metalowego kija wybił szybę samochodu, który był zaparkowany na sklepowym parkingu, a następnie wybił szyby witrynowe w placówkach bankowych. Ponadto znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek około godziny 18:00 oficer dyżurny otwockiej komendy otrzymał informację, że na jednym ze sklepowych parkingów jest agresywny mężczyzna, który wybił szybę w samochodzie zgłaszającej. Pod wskazany adres natychmiast udał się patrol prewencyjny.

Na miejscu policjanci zauważyli uszkodzony pojazd oraz mężczyznę, obok którego leżał metalowy kij. Mając podejrzenie, że to on mógł dokonać wybicia szyby samochodu, przystąpili do jego legitymowania. W trakcie czynności 55-latek był agresywny i nie stosował się do wydawanych przez mundurowych poleceń. Ponadto wielokrotnie znieważył interweniujących funkcjonariuszy kierując wobec nich słowa uznane powszechnie za obelżywe oraz naruszył ich nietykalność cielesną kopiąc ich po nogach. Wówczas policjanci użyli siły fizycznej i założyli mężczyźnie na ręce kajdanki.

Następnie do funkcjonariuszy podeszła zgłaszająca, która oświadczyła, że widziała jak zatrzymany, przy użyciu metalowego kija, wybił przednią szybę w jej samochodzie, po czym także zbił szyby witrynowe w placówkach bankowych. Dodała, że wartość uszkodzenia jej pojazdu szacuje na kwotę 1200 złotych.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 55-latkowi łącznie pięciu zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych.

Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin