Tymczasowy areszt za sprzedaż narkotyków nieletnim - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Tymczasowy areszt za sprzedaż narkotyków nieletnim

Data publikacji 21.01.2021

Otwoccy policjanci zatrzymali dwie 16-latki podejrzane o popełnienie czynu karalnego. Jedna z nich posiadała substancję psychotropową, druga zaś udzieliła jej tej substancji. Ponadto tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego mieszkańca Warszawy, który jak ustalili sprzedał małoletniej narkotyki. Sąd aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

W miniony czwartek policjanci z ogniwa do spraw nieletnich i patologii pozyskali informację, iż nieletnia posiadała narkotyki, które pozostawiła w gabinecie lekarskim podczas wizyty. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności i zabezpieczyli torebkę z zapięciem strunowym z zawartością białego proszku. Wstępne badania substancji wykazały, że jest to mefedron.

Następnie policjanci udali się do ustalonego miejsca zamieszkania 16-latki, gdzie zatrzymali nieletnią i przewieźli do komendy. W trakcie przesłuchania 16-latka przyznała się do posiadania substancji psychotropowej.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili także, kto udzielił małoletniej te narkotyki. Jak się okazało była to jej rówieśniczka. Zatrzymana w miejscu zamieszkania 16-latka przyznała się do udzielenia substancji psychotropowej rówieśniczce.

Obie 16-latki za popełnione czyny karalne odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Sprawa została potraktowana priorytetowo przez policjantów z wydziału kryminalnego, którzy współpracując z policjantami od problematyki nieletnich i patologii jeszcze tego samego dnia namierzyli mężczyznę podejrzanego o sprzedaż narkotyków nieletniej, która udzieliła je innej nieletniej. Następnie kryminalni udali się do Warszawy, gdzie według ustaleń miał zamieszkiwać 37-latek. Tam zatrzymali mężczyznę, po czym trafił on do policyjnej celi.

Następnego dnia 37-latek usłyszał zarzut udzielenia środków odurzających i substancji psychotropowych małoletniej, a później stanął przed obliczem sądu, który aresztował go na okres trzech miesięcy.

Za to przestępstwo może grozić mężczyźnie nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do rodziców o szczególną czujność i baczne obserwowanie dzieci. Często spędzany czas poza domem, może być okazją do eksperymentowania przez młodzież z papierosami i alkoholem lub do podjęcia bardziej ryzykownych zachowań jakim jest kontakt z narkotykami. Przypominamy, że sprzedaż oraz posiadanie narkotyków wiąże się z konsekwencjami karnymi.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin/jf

  • Na zdjęciu po lewej jest nieumundurowany policjant, który po prawej trzyma za ramię mężczyznę z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu. Na zdjęciu nie widać ich głów.
    Policjant z zatrzymanym
  • Na zdjęciu widać dwóch nieumundurowanych policjantów, którzy między sobą trzymają mężczyznę i stoją przed nieoznakowanym radiowozem. Mężczyzna ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu.
    Policjanci z zatrzymanym
  • Na zdjęciu po prawej jest nieumundurowany policjant, który po lewej trzyma za ramię mężczyznę. Mężczyzna ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu.
    Policjant z zatrzymanym