Dozór za spowodowanie wypadku w komunikacji - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Dozór za spowodowanie wypadku w komunikacji

20-latek został zatrzymany przez otwockich policjantów po tym, jak na jednej z otwockich ulic potrącił dwie kobiety na przejściu dla pieszych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Sąd zastosował wobec niego policyjny dozór.

W minioną niedzielę około 17:10 dyżurny otwockiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego, do jakiego doszło na ulicy Poniatowskiego w Otwocku . Na miejsce pilnie skierował patrol policyjny i załogę karetki pogotowia ratunkowego.

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 20-latek, kierując seatem, potrącił dwie starsze kobiety, które przechodziły przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Obie z wielonarządowymi obrażeniami ciała zostały natychmiast przetransportowane karetką do szpitali w Warszawie. Policjanci poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik wskazał, że mężczyzna jest trzeźwy.

Jak się pózniej okazało, dwie kobiety zmarły. Wówczas mundurowi zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi.

Następnego dnia 20-latek, po przedstawieniu zarzutów, został doprowadzony do sądu, który zostosował wobec niego dozór i zobowiązał do stawiennictwa 2 razy w tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Otwocku.

W powyższej sprawie jest prowadzone śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Otowcku. 20-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Niech to wydarzenie będzie dla nas przestrogą. Policjanci apelują o rozwagę zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu. Zachowajmy szczególną ostrożność w rejonach przejść dla pieszych, by uniknąć tragedii na drodze.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin/ea

 • Na zdjęciu widać umundurowanych policjantów, którzy prowadzą zatrzymanego mężczyznę.
  Policjanci z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać umundurowaną policjantkę, która stoi w otwartych drzwiach pokoju służbowego. Wewnątrz pokoju stoi mężczyzna.
  Policjantka z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać ręce, na których są założone kajdanki.
  Zatrzymany mężczyzna
 • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta i mężczyznę z kajdankami założonymi na ręce trzymane z przodu. Obaj stoją przy oznakowanym radiowozie.
  Policjanci z zatrzymanym