Zatrzymani za rozbój - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Zatrzymani za rozbój

Otwoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o rozbój. Napastnicy, jeden z nożem w ręku, zaatakowali przypadkowo spotkanego w okolicy stacji PKP mężczyznę i ukradli mu telefon wraz z pieniędzmi. Teraz obydwóm grozi do 12 lat więzienia.

Kilka dni temu do otwockiej komendy zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że przed chwilą w okolicy stacji PKP został napadnięty przez dwóch mężczyzn. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego, szedł on drogą gruntową, gdy nagle podbiegło do niego dwóch mężczyzn. Jeden z nich od razu zaczął go kopać i bić pięściami po ciele, jednocześnie przeszukując kieszenie jego kurtki. Drugi zaś, z nożem w ręku, zażądał pieniędzy. Następnie napastnicy ukradli obezwładnionemu mężczyźnie telefon oraz 300 złotych i uciekli z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony doznał licznych otarć naskórka, zasinień oraz utracił ząb. Zgłaszający opisał wygląd sprawców i kierunek ich ucieczki.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego oraz wydziału prewencji niezwłocznie podjęli szereg czynności zmierzających do ustalenia sprawców. Podjęte, intensywne działania już po kilku godzinach doprowadziły do zatrzymania dwóch podejrzewanych o dokonanie rozboju mężczyzn, którzy jak się okazało w przeszłości mieli już konflikty z prawem. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych policjanci ujawnili telefon należący do pokrzywdzonego i elementy ubioru zgodne z opisem sprawców podanym przez pokrzywdzonego.

Obaj zatrzymani, 23-latek i 29-latek trafili do policyjnych cel.

Sąd przychylił się do wniosku śledczych złożonego za pośrednictwem otwockiej prokuratury i zastosował wobec 23-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, a wobec drugiego z podejrzanych zastosował policyjny dozór, nakazując 29-latkowi stawiennictwo jeden raz w tygodniu w otwockiej komendzie.

Teraz grozi im do 12 lat więzienia.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin/jf

 • Na zdjęciu po prawej stronie jest nieumundurowany policjant, po prawej mężczyzna z kajdankami założonymi na ręce trzymane z tyłu. Obaj są odwróceni tyłem, i znajdują się na korytarzu komendy.
  Policjant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać jak nieumundurowany policjant zakłada kajdanki mężczyźnie. Zdjęcie jest zrobione w budynku komendy.
  Policjant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać ręce, na których są założone kajdanki.
  Zatrzymany mężczyzna
 • Na zdjęciu po lewej stronie jest mężczyzna, który ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Mężczyznę z prawej strony trzyma nieumundurowany policjant. Obaj są odwróceni tyłem i znajdują się w pokoju służbowym.
  Policjant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu jest nieumundurowany policjant, przed nim stoi mężczyzna. Obaj wchodzą po schodach wewnątrz budynku komendy.
  Policjant z zatrzymanym

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 33.91 MB)