Zatrzymany za zniszczenie okularów - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Zatrzymany za zniszczenie okularów

Data publikacji 13.01.2021

Policjanci z komisariatu w Józefowie zatrzymali 39-latka, który zniszczył okulary warte 1000 złotych. Mężczyzna nie opanował swoich nerwów wobec kierującego BMW, który potrącił jego psa. Gdy ten tylko wyszedł z pojazdu 39-latek zaatakował go i uszkodził jego okulary.

W miniony czwartek do komisariatu w Józefowie zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o zniszczeniu jego okularów o wartości 1000 złotych. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że kilka dni wcześniej na jednej z ulic Gminy Wiązowna potrącił psa, który raptownie wbiegł wprost pod prowadzony przez niego samochód. Gdy tylko wyszedł z pojazdu, by sprawdzić, co stało się z psem, na miejscu pojawił się jego właściciel. Mężczyzna od razu zaatakował pokrzywdzonego uderzając go po twarzy i ciele. W trakcie incydentu uszkodził również jego okulary. Zawiadamiający opisał wygląd napastnika i miejsce zdarzenia.

Śledczy niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. Nie minęła doba jak 39-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, po czym przyznał się do popełnienia przestępstwa i odmówił składania wyjaśnień.

Wobec 39-latka również został skierowany wniosek o ukaranie do sądu za niezachowanie należytej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

W sprawie naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzony został pouczony, iż swoich praw może dochodzić na drodze prywatnoskargowej.

Kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin