Ponad 200 sztuk zabezpieczonych nielegalnych automatów do gier - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Ponad 200 sztuk zabezpieczonych nielegalnych automatów do gier

Otwoccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli na terenie powiatu otwockiego łącznie 216 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Do prowadzonego postępowania zatrzymano dwóch mężczyzn. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom poza wysoką grzywną grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w ciągu ostatnich trzech miesięcy byli zaangażowani w działania mające na celu zwalczanie przestępczości nielegalnego hazardu. Wówczas stróże prawa skontrolowali na terenie powiatu otwockiego lokale, gdzie jak podejrzewali, mogły znajdować się nielegalne automaty do gier. W trakcie podjętych czynności, informacje zdobyte przez funkcjonariuszy potwierdziły się.

W pierwszej kolejności policjanci udali się do lokalu w gminie Celestynów. Tam znaleźli i zabezpieczyli 5 automatów, w których znajdowały się pieniądze w kwocie 4200 złotych. Kolejnego zabezpieczenia 3 nielegalnych automatów i znajdującej się w ich wnętrzu gotówki w wysokości 1900 złotych funkcjonariusze dokonali w lokalu na terenie Karczewa.

Intensywna praca operacyjna doprowadziła policjantów także do magazynów w Otwocku, gdzie policjanci ujawnili aż 208 automatów do gier hazardowych. Na dodatek podczas przeszukania pomieszczeń znaleźli zagłuszacz GPS.

Wszystkie zabezpieczone automaty zostały przetransportowane do magazynu Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.

Do prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku postępowania o czyn z artykułu 107d kodeksu karno-skarbowego w sprawie posiadania automatów do gier wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci powołani do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją cały czas walczą z nielegalnym hazardem i nie wykluczają kolejnych kontroli na terenie powiatu.

W myśl Kodeksu karno-skarbowego kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć posiada automat do gier, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin

 

 

 • Na zdjęciu widać odwróconego tyłem policjanta, który stoi przed automatami do gier.
  Policjant w trakcie czynności
 • Na zdjęciu widać ułożone w wachlarz banknoty o różnych nominałach.
  Zabezpieczona gotówka
 • Na zdjęciu widać dwa automaty do gier.
  Zabezpieczone automaty do gier
 • Na zdjęciu widać nieumundurowanego policjanta stojącego przy automatach do gier.
  Zabezpieczone automaty do gier
 • Na zdjęciu widać ustawione w rzędzie automaty do gier.
  Zabezpieczone automaty do gier
 • Na zdjęciu widać niemundurowanego policjanta i zatrzymanego mężczyznę. Obaj są odwróceni tyłem. W tle widać znajdujące się pomieszczeniu automaty do gier.
  Policjant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać położone na krześle urządzenie do zagłuszania sygnału GPS. Obok urządzenia leży telefon komórkowy oraz kłódka.
  Zabezpieczony zagłuszacz GPS
 • Na zdjęciu widać nieumundurowanego policjanta. Po prawej stronie policjanta, tuż obok niego stoi zatrzymany mężczyzna. Obydwaj są odwróceni tyłem i stoją przed otartą klapą bagażnika pojazdu.
  Policjant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu jest nieumundurowany policjant, który wykonuje czynności przeszukania.
  Policjant w trakcie czynności

Film Ponad 200 sztuk zabezpieczonych nielegalnych automatów do gier

Opis filmu: Ponad 200 sztuk zabezpieczonych nielegalnych automatów do gier

Pobierz plik Ponad 200 sztuk zabezpieczonych nielegalnych automatów do gier (format mp4 - rozmiar 10.42 MB)